Szanowni Państwo,

1 marca 2023 r. będzie miał miejsce pierwszy autozapis, czyli automatyczny, ponowny zapis do PPK obejmuje on pracowników w wieku 18-54 lata, którzy zrezygnowali wcześniej z uczestnictwa w PPK.

Pracownicy, którzy chcieli by podtrzymać swoją decyzję dotyczącą rezygnacji z PPK, będą proszeni o ponowne złożenie deklaracji o rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK do 20.02.2023 r.

W przypadku osób, które do końca marca 2023 r. osiągną wiek 55 lat i nie ukończą 70 lat, pracodawca będzie mógł zapisać je do PPK lub wznowić dokonywanie wpłat w do PPK w ramach mechanizmu autozapisu wyłącznie na wniosek pracownika o zawarcie umowy o prowadzenie PPK/Dokonywanie wpłat do PPK, złożony przez te osoby do 20 lutego 2023 r.

Ponadto osoby, które deklarowały dotychczas zwiększony procent wpłat do PPK proszone są o ponowne złożenie deklaracji o zwiększeniu wpłat do PPK.

Wnioski pracownika o zawarcie umowy o prowadzenie PPK/Dokonywanie wpłat do PPK oraz deklaracje o rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK prosimy wrzucać do urny znajdującej się na portierni w budynku rektoratu przy ulicy Dąbrowskiego 69 lub przekazać do Pokoju 143 do Działu Kadr, Płac i Spraw Socjalnych.  Wszystkie wnioski należy dostarczyć do 20.02.2023 r.

Wszystkie załączniki oraz dodatkowe informacje odnośnie PPK znajdują się na stronie działu Kadr, Płac i Spraw Socjalnych.

UWAGA! 

Pracodawca nie musi uzyskać zgody pracownika, aby zapisać go do pracowniczego planu kapitałowego (PPK). W programie tym obowiązuje bowiem tzw. autozapis. Oznacza to, że jeśli pracownik w wieku 18-55 lat nie złożył deklaracji o rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK, pracodawca sam „zapisuje” go do programu.

Co 4 lata pracodawca jest zobowiązany ponowić autozapis do PPK. Pierwszy ponowny autozapis do programu będzie miał miejsce w 2023 roku, a kolejne: w 2027 roku, w 2031 roku itd.

 

Prosimy o zapoznanie się z broszurami informacyjnymi załączonymi poniżej.

Co pracownik powinien wiedzieć o PPK

Pliki do pobrania
Ulotka PPK 1.10MB [ .pdf ] 1.10 MB

2023-02-11 08:03:13